Pasaulē slavenākie mākslas muzeji

Lai baudītu kvalitatīvu mākslu, vislabākais variants ir doties uz kādu no mākslas muzejiem. Pasaulē to ir ļoti daudz un dažādi, bet ir daži, kurus dzīves laikā vajadzētu apmeklēt katram mākslas mīļotājam un pazinējam. Tie ir populārākie mākslas muzeji, kuros var atrast vienus no slavenākajiem mākslas darbiem.

Par pašu slavenāko mākslas muzeju tiek uzskatīts Lielais Luvras muzejs. Tas atrodas Francijas galvaspilsētā Parīzē un ir visapmeklētākais muzejs pasaulē. Luvra atrodas Luvras pilī. Tā tika celta 1190. gadā, kā cietoksnis Francijas karalim. Arī pašu ēku var uzskatīt par mākslas darbu un reizē arī vēstures pieminekli un Francijas simbolu. Pils kopējā platība ir aptuveni 60 600 kvadrātmetri un tajā ir apskatāmas astoņas mākslas darbu kolekcijas – Ēģiptes senlietas, Tuvo Austrumu senlietas, sengrieķu, etrusku un romiešu darbi, skulptūras, gleznas, Islāma māksla, dekoratīvā māksla un iespieddarbi un zīmējumi. Luvrā atrodami tādu slavenu mākslinieku darbi kā Leonardo da Vinči, Rembrants, Rubens un Ticiāns. Tā ir arī mājvieta pasaulē slavenākajai gleznai „Mona Liza”.

Vēl viens ļoti populārs muzejs, kuru pašu var uzskatīt par baroka un rokoko stilu arhitektūras meistardarbu, ir Valsts Ermitāža. Tas atrodas Krievijā, Sanktpēterburgā. Muzejs ir izveidots sešu ēku kompleksā, no kurām piecas ir pieejamas apmeklētājiem – Ziemas pils, Vecā Ermitāža, Mazā Ermitāža, Ermitāžas teātra ēka un Jaunā Ermitāža. Mākslas kolekciju Ermitāžā sāka veidot pati muzeja dibinātāja Katrīna Lielā. Sākotnēji visa mākslas kolekcija bija privāta, bet 1852. gadā to atvēra apmeklētājiem. Tajā atrodas 3 miljonu mākslas darbu kolekcija no visas pasaules. Arī Ermitāžā var apskatīt Leonardo da Vinči, Rafaēla un Ticiāna darbus, kā arī vairāku ievērojamu franču, spāņu un krievu mākslinieku darbus.

Ievērības cienīgs noteikti ir arī Metropolītena mākslas muzejs, kurš atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs, Ņujorkā. Tā ir desmitā lielākā mākslas galerija pasaulē, bet tajā ir apskatāmi ļoti slaveni mākslas darbi. Tajā atrodas vairāk nekā 2 miljoni mākslas darbu, kas izveidoti 17 nodaļās. Muzejā apskatāmi gan antīki senās Ēģiptes, Āfrikas un Āzijas mākslinieku darbi, gan Eiropas slavenāko mākslinieku gleznas, gan mūsdienu modernā māksla. Slavenākie mākslinieki, kuru darbi atrodas Metropolītena muzejā ir Rembrants un Van Gogs.

Noteikti jāpiemin arī Vatikāna muzejs. Tajā, protams, ir apskatāmi reliģiska rakstura mākslas darbi. Tajā ir 22 mākslas kolekcijas, kurās apskatāmi dažādu laiku mākslas darbi, sākot no Senās Ēģiptes laikiem, līdz pat mūsdienu reliģiskajiem darbiem. Arī tad, ja neesat reliģiozs cilvēks, noteikti ievērības cienīgi un apbrīnojami varētu likties Mikelandželo un citu mākslinieku lielizmēra sienu un griestu gleznojumi, jo īpaši pasaulslavenie griestu gleznojumi Siksta Kapelā.

Kā pēdējo, bet ne mazāk ievērojamo, varētu minēt Britu muzeju. Tas atrodas Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā un tiek uzskatīts par vienu no izcilākajiem muzejiem pasaulē. Šī mākslas galerija veltīta cilvēces vēsturei un kultūrai. Tajā atrodami vairāk kā 8 miljoni mākslas darbu, kas ataino kultūras kopējo attīstību. Kolekcijas pamatu veido britu zinātnieka Sera Hansa Slona privātā kolekcija, bet laika gaitā tā papildināta ar dažādiem vēstures objektiem un mākslas darbiem no visas pasaules. Muzejā ievērojamākā ir lasītavas zāle, kurā pieejams moderns informācijas centrs.
Ievērības vērti ir arī tādi muzeji kā Čikāgas mākslas institūts, Orsē muzejs, Akropoles muzejs, Nacionālā Galerija, Van Goga muzejs, Pergamona muzejs un daudzi citi. Tajos visos ir apskatāmi slaveni mākslas darbi un ievērojamas vēstures liecības.