Visu laiku slavenākie gleznotāji

Pasaulslavenu gleznotāju ir daudz. Katrs no tie izceļas ar ko unikālu, jo iemantot slavu kā gleznotājam nav viegli. Lai to izdarītu ir jāpanāk, lai visas sabiedrība un jo īpaši mākslas pazinēji atzīst konkrēto gleznošanas manieri, stilu un ideoloģiju. Daži gleznotāji ir paveikuši ne tikai to, bet arī mainījuši visu cilvēces uztveri par mākslu un ar saviem darbiem pat veicinājuši zinātnes attīstību un cilvēku domāšanas veidu.

Kā pirmais no tiem ir jāmin pasaulslavenais mākslinieks Leonardo da Vinči. Noteikti visi ir dzirdējuši par viņu, ja ne kā par gleznotāju, tad kā par zinātnieku, filozofu, matemātiķi, rakstnieku vai arhitektu. Šī daudzpusīgā personība tiek uzskatīta par sava laika ģēniju un spilgtāko renesanses laika pārstāvi un tā aizsācēju. Viņa gleznas izceļas tieši ar reālistiskumu un savam laikam neatbilstošu ideoloģiju. Īpaši zīmējumi un skices izcēlās ar zinātnisku raksturu. Kā viens no piemēriem ir viņa slavenais zīmējums „Vitrūvija Cilvēks”. Tajā attēlotas pareizas cilvēka ķermeņa proporcijas un reālistisks ķermenis. No gleznām slavenākā ir „Mona Liza”. Pastāv pat uzskats, ka tā ir visslavenākā glezna pasaulē. Tajā attēlota kāda noslēpumaina sieviete. Šo gleznu tik īpašu padara tas, ka nav izprotama sievietes sejas izteiksme. Daudzi apgalvo, ka skatoties uz gleznu, šķiet, ka sieviete seko līdzi ar savām acīm. Vēl viens viņa mākslas darbs, kas pazīstams visā pasaulē ir „Pēdējais vakarēdiens”. Tā ir reliģiska rakstura glezna, kurā attēlota Jēzus Kristus pēdējā maltīte kopā ar apustuļiem. Da Vinči ir autors vēl daudzām citām pasaulslavenām gleznām un mākslas darbiem.

Kā nākamo jāmin Mikelandželo Buonarroti. Viņš bija itāļu gleznotājs, skulptors, dzejnieks un arhitekts. Mikelandželo vairāk ir slavens tieši ar savām skulptūrām, bet viņš ir autors arī vairākām pasaulslavenām gleznām. Viņš bija viens no renesanses un humānisma laika spilgtākajiem pārstāvjiem un baroka laika mākslas aizsācējiem. Viņa mākslas darbiem bija raksturīga cilvēka skaistuma un spēju slavināšana un viņš bija pārliecināts, ka cilvēks ir visuma centrs. Viens no viņa slavenākajiem agrīnajiem mākslas darbiem ir marmorā grebtā skulptūra „Pieta”, kas dēļ savas kompozīcijas un ideoloģijas ir ļoti raksturīga renesanses laikmetam. Pēc tam sekoja vairākas citas skulptūras un gleznas, bet pats ievērojamākais viņa darbs noteikti ir griestu gleznojumi Siksta Kapelā, Vatikānā. Šī mākslas darba radīšana aizņēma vairākus gadus. Tajā attēloti dažādi Bībeles sižeti, kas izkārtoti pārskatāmā kompozīcijā. Viņa darbi bija izcili un atšķirīgi no visa iepriekš redzētā.

Rafaēls Sancio da Urbīno bija itāļu gleznotājs un arhitekts. Viņš tāpat kā Da Vinči un Mikelandželo bija renesanses laika mākslinieks ar unikālām idejām un tikai sev raksturīgu gleznošanas manieri. Savas mākslinieka gaitas viņš uzsāka, palīdzot savam tēvam, kurš arī bija mākslinieks, taču Rafaēls bija daudz talantīgāks un viņa darbi izraisīja apbrīnu. Viņš bija ļoti talantīgs monumentālists un saviem darbiem iedvesmojās gan no da Vinči, gan Mikelandželo, taču Rafaēla darbi bija dinamiskāki un ar interesantām gaismu spēlēm. Viņa slavenākās gleznas ir „Madonna Granduka”, „Daiļā dārzniece”, „Krustā sišana” u.c.

Rembrants Harmenszons van Reins bija nīderlandiešu gleznotājs un grafiķis. Viņa darbi bija raksturīgi baroka laikam. Viņš tiek uzskatīts par izcilāko gaismēnas meistaru pasaules vēsturē. Rembrants gleznoja dažādu žanru gleznas un atstāja ievērojamu mantojumu. Daudzās gleznās tika attēloti Bībeles motīvi, bet visievērojamākie ir tieši viņa greznotie portreti un ainavas. Viņa slavenākās gleznas ir „Dzirnavas”, „Eiropas nolaupīšana”, „Svētā ģimene” u.c. Kopā viņš radīja vairāk nekā 600 gleznas.

Pablo Pikaso bija spāņu gleznotājs, grafiķis, keramiķis, tēlnieks un dizaineris. Pikaso tiek uzskatīts par divdesmitā gadsimta ietekmīgāko greznotāju. Viņš eksperimentēja ne tikai ar kompozīciju un mākslas stiliem, bet arī krāsām. Vairākus gadus viņš gleznoja, savos darbos izmantojot vienu pamata krāsu. Viņš sāka zīmēt un gleznot ļoti agrā vecumā un jau 14 gadu vecumā viņa darbi iemantoja pasaules slavu. Viens no pirmajiem slavenajiem Pikaso darbiem ir „Aviņonas meitenes”, kas aizsāka jaunu mākslas virzienu – kubismu. Vēl viens populārs darbs ir „Gernika”, kurš attēlots melnbaltos toņos un tā galvenā tēma ir nāve, vardarbība un ciešanas. Kopā viņš uzgleznojis vairāk kā 1800 gleznas, no kurām daudzas ir pazīstamas visā pasaulē. Viņš visu laiku tiecās pēc pilnības un ideālisma.

Šo sarakstu var turpināt ar tādiem māksliniekiem kā Berīni, Botičelli, Van Gogs, Salvadors Dalī, Rubens u.c. Tie ir mākslinieki, par kuriem ir dzirdējuši pat tie, kuriem mākslas pasaule ir sveša. Viņi izcēlās tieši sava talanta un jauno, radošo ideju dēļ, kas ieviesa jaunas dvesmas mākslā.